Etsy Danışmanlığı

TRAIMINGS ÜYESİ OL VE DANIŞMANLIKLARDAN İNDİRİMLİ FAYDALAN

Dünya’nın En Tecrübeli Etsy Eğitmen Ekibinden

BİREBİR ETSY DESTEKLERİ

 

Mağazamı birlikte açalım mı? Gerisini ben yaparım.
Mağazam var ama bi inceleyip, bana eksiklerimi, hatalarımı göster misiniz?
Mağazamı hızlıca derleyip, toplayalım mı? Satış yapmam lazım.
Mağazam kapatıldı, ACİL!
Şu kargo profillerinin içinden çıkamıyorum!
Gözünüz üzerimizde olsun, uzun soluklu, düzenli olarak destek verin.
Ercan ile görüşmek istiyorum.

Peki bu sistemin içerisinde ne gibi hizmetler var?

A’dan Z’ye Birebir Danışmanlık

Süre: 4 Ay
Ücret: 48.000 tl + KDV

 

1 Aylık A’dan Z’ye Danışmanlık + 3 Aylık Etsy Reklam ve Pinterest Yönetimi + 1 Yıllık Standart Üyelik

 

Tek seferde ödeme yaparak indirim imkanından yararlanmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Anahtar Teslim Etsy Mağaza Açılışı ve Pinterest Kurulumu

Süre; 1 hafta: Bizim kontrolümüzde sizin hazırlıklarınızın tamamlanması
 2 hafta: Mağaza açılışı ve sonrasında verilecek tüm destekler
Ücret: 24.000 tl + KDV

 

Amaç: Teknik detaylarda boğulmanızı, para/zaman/umut kaybetmenizi engellemek ve harekete geçmenizi tetiklemek için, kapsamlı bir çalışma sonrası Etsy mağazanızı açıp, satışa hazır hale getirmek. Satışa hazır Etsy mağazanızı da doğru tasarlanmış Pinterest hesabınızla destekleyerek, sadece üretime ve satışa odaklanmanızı sağlamak.

 

İçerik: Mağazanız yoksa ama ürünleriniz hazırsa ve artık harekete geçmek istiyorsanız, Etsy mağazanızı ve Pinterest hesabınızı TRAIMings standartlarında tasarlayıp, açıyoruz. Önce, bir Etsy mağazası açmanız için gereken her şeyi size liste halinde iletiyoruz. Bu süreçte tüm hazırlıklarınızı aşama aşama kontrol ediyoruz. Daha sonra ürün görsellerinizi, ürün açıklamanızı, detaylı SEO çalışmanızı ve Pinterest hesabınızın içeriklerini hazırlıyoruz. Hazırlıklar tamamlanınca, uzak bağlantı ile Etsy mağazanızı sizin bilgisayarınız üzerinden açıyor ve mağazanızın tüm ayarlarını tam kapsamlı bir şekilde yapıyoruz (genel ayarlar, güvenlik ayarları, kargo profilleri çalışması, fiyatlandırma/indirim/kupon tasarımları, reklam ayarları, 10 adet ürün girişi vb). Etsy mağazanızı satışa hazır hale getirdikten sonra, yine uzak bağlantı ile Pinterest hesabınızın kurulumunu, işletme hesabına doğru şekilde geçişini, tüm ayarlarını ve ürünlerinize özel tasarladığımız pano/pin yerleşimlerinizi yapıyoruz (Etsy/Google/Pinterest uyumlu 10 adet profesyonel pano ve 5 adet profesyonel pin). Bu süreç tamamlandıktan 1 ay sonra ise güncel durumunuzu değerlendirmek için yine uzak bağlantı ile genel bir mağaza incelemesi yapıyoruz. Bu incelemede, geldiğiniz aşamayı değerlendiriyor, reklam gelişiminizi/istatistiklerinizi analiz ediyor, varsa müdahale edilecek yerlerde düzenlemeler yapıyor ve mağazanızı iyileştirme amaçlı yönlendirmelerde bulunuyoruz.

MAĞAZA İNCELEMESİ – Shop Critique

Süre: 1 Seans; 1 saat
Ücret: 1.750 tl + KDV

 

Amaç: Mağazanızın tüm eksiklerini ve hatalarınızı detaylı şekilde ortaya çıkartıp, gerekli yönlendirmeleri yapmak.

İçerik: İlk 10 dk genel olarak ürünlerinizi, sizi ve hedeflerinizi tanıma şeklinde geçtikten sonra, uzaktan mağaza bağlantımızın devamında, tüm eksiklerinizi ve hatalarınızı size liste şeklinde veriyoruz. Anlık veya basit olanları, bağlantı sırasında hızlıca düzeltiyoruz. Üzerine çalışılması gereken detaylı kısımlar için ise tavsiyelerde bulunuyoruz.

Not: Uzak bağlantı görüşmemizin video kaydını sizinle paylaşıyoruz.

MAĞAZA AÇILIŞI – Shop Opening

Süre: 2 Seans; 1 saat ön görüşme, 1 saat mağaza açılışı
Ücret: 6.000 tl + KDV

 

Amaç: Mağazanızı profesyonel ve güvenli bir şekilde birlikte açmak.

 

İçerik: İlk seans telefon veya zoom görüşmesi şeklinde oluyor. Ürünlerinizin uygunluğu, ne gibi formlarda satılmasının daha mantıklığı olduğu, tahmini fiyat bandı ve tahmini kargo koşulları üzerine konuşuyoruz. Bir Etsy mağazası açmadan önce hazırlamanız gereken her şeyi listeliyoruz. İkinci seansa kadar siz tüm hazırlıklarınızı tamamlıyorsunuz. Bizim de sizin için çalışmamız gereken bir konu var ise, biz de ona çalışıyoruz.

 

İkinci seans, online bağlantı şeklinde oluyor. Hazırlıklarımız tamamlanmış olduğu için, net bir şekilde mağazanızı açıyoruz. Örnek ürün girişi ve bu ürün için örnek bir kargo profili oluşturma kısımlarını yapıyoruz. Fiyatlarınızdan emin iseniz, indirim ve kupon ayarlarınızı yapıyor, Pinterest hesabınızı açıp, Etsy’ye uyumlu olacak şekilde işletme hesabına geçiriyoruz. Mağaza üyeleri, üretim ortakları, finans konuları ve KVKK gibi en hassas kısımları birlikte yapıyoruz. Genel ayarları ve hazır olan görsel giydirmelerini yapıyoruz.

SEANS BAZLI DANIŞMANLIK

Süre: Seans başı ücretlendirilir.
Ücret: 3.000 tl + KDV / seans

 

Amaç: Mağazanız yoksa, birlikte açmak ve ilerletmek. Mağazanız varsa, detaylı incelemeler ve hassas uygulamalarla mağazanızı eksiklerden ve hatalardan arındırmak, ileriye taşımak.

 

İçerik:

Bu destek, almış olduğunuz detaylı mağaza incelemesi sonrası size tavsiye edilen seans ihtiyacına göre satın alınmalıdır.

3 AYLIK ETSY REKLAM YÖNETİMİ
+ PINTEREST TASARIMI

Süre: 3 Ay
Ücret: 36.000 tl + KDV 

 

Amaç: TRAIMings standartlarına ulaştırdığımız mağazanızın reklamlarını en az 3 ay boyunca yöneterek ve Pinterest hesabınızın kurulum, ayar, detaylı tasarım, strateji, konsept gibi konularında size belli bir ölçüde destek olarak, Etsy içerisinde rakiplerinizden sıyrılmanızı, satışlarınızı ve özellikle karlılığınızı artırmanızı sağlamak.

 

İçerik: Detaylı anlatım için iletişime geçebilirsiniz.

 

Tek seferde ödeme yaparak indirim imkanından yararlanmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

MAĞAZA AÇILIŞI + 5 Ürün Girişi

Süre: 3 Seans; 1 saat ön görüşme, 1 saat mağaza açılışı + 1 saat Ürün Girişi
Ücret: 9.000 tl

 

Amaç: Mağazanızı profesyonel ve güvenli bir şekilde birlikte açmak.

 

İçerik: İlk seans telefon veya zoom görüşmesi şeklinde oluyor. Ürünlerinizin uygunluğu, ne gibi formlarda satılmasının daha mantıklığı olduğu, tahmini fiyat bandı ve tahmini kargo koşulları üzerine konuşuyoruz. Bir Etsy mağazası açmadan önce hazırlamanız gereken her şeyi listeliyoruz. İkinci seansa kadar siz tüm hazırlıklarınızı tamamlıyorsunuz. Bizim de sizin için çalışmamız gereken bir konu var ise, biz de ona çalışıyoruz.

İkinci seans, online bağlantı şeklinde oluyor. Hazırlıklarımız tamamlanmış olduğu için, net bir şekilde mağazanızı açıyoruz. Örnek ürün girişi ve bu ürün için örnek bir kargo profili oluşturma kısımlarını yapıyoruz. Fiyatlarınızdan emin iseniz, indirim ve kupon ayarlarınızı yapıyor, Pinterest hesabınızı Etsy hesabınıza bağlıyoruz. Mağaza üyeleri, üretim ortakları, finans konuları ve KVKK gibi en hassas kısımları birlikte yapıyoruz. Genel ayarları ve hazır olan görsel giydirmelerini yapıyoruz.

Üçüncü seans, 5 ürünün girişi tamamlanır.

GEÇİCİ ASKIYA ALINMA – Suspend

Süre: 1 seans, en fazla 1 saat
Ücret: 3.000 tl

 

Amaç: Kurallara aykırı davranmadığınızı düşündüğünüz halde herhangi bir sebepten dolayı kapatılmış olan mağazanızı tekrar yayına alabilmek.

 

İçerik: Ön görüşme yapıp, konunun detaylarını dinliyoruz. Duruma göre ya çeşitli ekran görüntüleri istiyoruz ya da direkt olarak uzaktan bilgisayarınıza bağlanıp; süreçteki epostaları, mağazanın mevcut durumunu, ürün görsellerinizi ve bazı diğer konuları kademe kademe inceliyoruz, hassas bir şekilde araştırıyoruz. Bu incelemeler sonrasında, mağazanızın açılabilme ihtimalini yorumluyoruz ve sizin onayınızı takiben, geri açılış süreci için hazırlıklarımızı ve yazışmalarımızı yapıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken birkaç çok önemli husus var:

1- Askıya alınmış veya tamamen kapatılmış mağazaların geri açılabilmesi garantisi kesinlikle yoktur.

2- Askıya alınmış mağazayı araştırma danışmanlığının, “sonuç ne olursa olsun” ücret iadesi yoktur.

2- Söz konusu hizmetin ücreti, süreci inceleme ve yorumlama danışmanlığı ücretidir.

3- Geri açılma olasılığı olduğu şeklinde yorumladığımız mağazaların geri açtırma sürecini başlatmak için, askıdan alma danışmanlığı ödemesi yapmanız gerekmektedir.

4- Askıdan alma danışmanlığının, sonuç ne olursa olsun ücret iadesi yoktur. Riski, danışan alır.

5- Banka doğrulaması, vergi numarası, şirket bilgileri, haksız telif, ödeme gecikmesi gibi sebeplerden dolayı askıya alınmış mağazaların geri açılması için girişimde bulunuyoruz. Etik duruşumuz çerçevesinde; başka bir kişinin ürününü, görsellerini ya da içeriklerini kullanmak, haklı olarak telif yemek, Etsy kurallarına aykırı mağaza işletmek, vergi kaçırmak, Etsy için uygun olmayan ürünleri satmak gibi sebeplerden dolayı askıya alınmış ya da tamamen kapatılmış mağazaların geri açılması için kesinlikle çalışmıyoruz.

YENİ MAĞAZA DANIŞMANLIĞI

Süre: 1 seans, en fazla 1 saat
Ücret: 1.000 tl

 

Amaç:  Yeni bir mağazanız var veya ilk satışınınızı yaptınız fakat mağazanıza erişim sağlayamıyorsunuz, çift adımlı doğrulama çalışmıyor ya da banka hesabınızı doğrulayamıyorsunuz.

İçerik: Bu gibi tüm konuları çözmek için tek seanslık bir destek talebinde bulunabilirsiniz.

KARGO PROFİLLERİ – Shipping Profiles

Süre: Her bir seans en fazla 1 saat olacak şekilde
Ücret: 4.000

 

Amaç: Hatalı kargo profilleri, satış yapmanın ve/veya satışlardan kar etmenin kilit noktalarındandır. Bu danışmanlığın amacı, ürünlerinizin satılma şekline ve fiyatlandırmanıza uygun kargo profilleri hazırlayarak; satış yapmanızı sağlamak, satış yapıyorsanız satışlarınızı artırmak ve kazanç oranınızı artırmaktır.

 

İçerik: Genellikle iki seans sürmesi öngörülen bu danışmanlıkta; ürünlerinizi, fiyatlandırmanızı, ürünlerinizin desilerini, paketleme yöntemlerinizi detaylı şekilde inceliyoruz. Ürünlerinizi en doğru formda listelemenize yardımcı olmak için beyin fırtınası yapıyoruz, paketleme seçeneklerinizi, ekonomik ve ekspress kargo seçeneklerinizi konuşuyoruz, anlaşmalı kargo şirketlerimizden indirimli fiyat teklifleri alıyoruz, günün sonunda da ülkelere ve bölgelere göre hassas şekilde ayarlanmış kargo profillerinizi tasarlayıp, mağazanıza uyguluyoruz. Tecrübe ile belirtmek isteriz ki, kargo profili danışmanlığı, sizi sıralamalarda rakiplerinizin önüne atarken, aynı zamanda maddi kazancınızı artırmanızı sağlayacak en etkili danışmanlıklardan biridir.

PREMIUM DANIŞMANLIK

Süre: Her ay 2 bağlantı ile birlikte Whatsapp ve telefon görüşmesi desteği
Ücret: 16.000 tl + KDV / ay

 

Amaç: Sadece Etsy değil, tüm e-ticaret sürecinizde birlikte yol almak.

 

İçerik: İlk iki bağlantı sonrası gerçek bir yol haritası çıkartıyoruz. Sürecin devamında, e-ticaret yolculuğunuzu siz, sizin ekibiniz ve TRAIMings ekibimiz ile birlikte yürüyoruz. Etsy, web siteniz, sosyal medya kanallarınız ve diğer satış kanalları ile ilgili yönlendirmeler yapıyoruz.

Not: Bu danışmanlık ile ilgili detaylı bilgi almak için, 1 Seans Telefon Görüşmesi Paketi satın alabilirsiniz. Premium Danışmanlık yolculuğumuzun başlaması durumunda, Telefon Görüşmesi Paketi ücretinizi iade alırsınız.

TELEFON GÖRÜŞMESİ

Süre: 30 dakika
Ücret: 750 tl + KDV

 

Amaç: Konudan bağımsız olarak, direkt telefon görüşmesi yapmak.

 

İçerik: Ercan Küçükaslan ile direkt olarak telefonda görüşerek, sürece karar veriyorsunuz. Devamında satın almak istediğiniz danışmanlık paketine veya eğitime göre, ücret iadesi almanız söz konusu olabilmektedir.

UZAK BAĞLANTI GÖRÜŞMESİ

Süre: 1 saatlik seanslar şeklinde ilerler
Ücret: 1.000 tl / seans

 

Amaç: Önden telefon görüşmesi yapılsa dahi mutlaka uzaktan bağlantı gerektireceği belli olan durumlarda ya da diğer danışmanlık modellerinden farklı bir içerik için inceleme gerektiren durumlarda, birebir uzak bilgisayar bağlantısı yapmak.

 

İçerik: Ercan Küçükaslan ile direkt uzak bilgisayar bağlantısı yaparak, ilgili konu üzerinde çalışıyorsunuz. İhtiyacın evrilmesi öngörülen sürece göre, daha ekonomik olması için diğer danışmanlık modellerine aktarım yapılabilir.

ÜRÜN AÇIKLAMASI – Item Description

Süre: 2 İş Günü
Ücret: 1750 tl + KDV

 

Amaç: Ürün girişinin en karmaşık bölümü olan ürün açıklamalarınızı Etsy, SEO ve müşteri ihtiyaçları uyumlu şekilde yazarak, bulunurluğunuzu ve satışlarınızı artırmak, ürün iadesi olasılığını düşürmek.

 

İçerik: Açıklamasını hazırlamamızı istediğiniz ürün gamınızdan birkaç ürününüzün görsellerini ve sizden talep ettiğimiz bilgiler çerçevesinde ürünlerle ilgili bazı detayları bizimle paylaşıyorsunuz. Biz üzerinde çalışıyoruz, gereken durumlarda sizinle iletişime geçiyoruz. Son olarak, harika bir ifade dili ile kusursuz bir İngilizce ile doğru uzunlukta yazılmış, Etsy ve Google SEO’su uyumlu, müşteri adaylarını ikna edebilecek, güven inşaa edecek, iade ve iptal olasılıklarını düşürecek kalitedeki ürün açıklamanızı size iletiyoruz. Bu açıklamayı, aynı ürün gamınızdaki tüm ürünlerinizde, ürün bazlı bazı bölümleri değişterek kullanabiliyorsunuz.

İLAVE ÜRÜN AÇIKLAMASI

Süre: 2 İş Günü
Ücret: 1250 tl + KDV

 

Daha önce ürün açıklaması satın aldıysanız, aynı veya farklı bir mağazadaki başka bir ürün gamı için de ürün açıklaması hazırlatmak istiyorsanız, bu indirimli ürünü satın alabilirsiniz.

BAĞLI ÜRÜN AÇIKLAMASI

Süre: 3 İş Günü
Ücret: 3.500 tl + KDV

 

Bazı ürünlerin satışa sunulma şekilleri, birden fazla “listing” üzerinden işlem yapmayı gerektirebilir; örneğin ana ürünü bir listing üzerinden satıp, kişiselleştirme detaylarını başka bir listing aracılığıyla sunuyor olabilirsiniz.

 

Bazı ürünlerde ise ürün yapısından dolayı, varyasyon seçenekleriniz ve kişiselleştirme kutusunda müşteriden talep ettikleriniz çok detaylı ve/veya karmaşık olabililiyor.

 

Bu üstteki iki senaryodan birine veya benzer karmaşıklıkta bir ürüne sahipseniz, “başka listing’leriniz” ile de ilişkilendirilebilen ya da standardın çok üzerinde detaya sahip olan ürün açıklamaları için, bu desteği satın almanız gerekmektedir.

Hangi danışmanlığa ihtiyacın olduğuna karar veremiyor musun?
TRAIMings Üyelik Sistemi

TRAIMINGS ÜYESİ OL VE DANIŞMANLIKLARDAN İNDİRİMLİ FAYDALAN